Not Tutma Araçları

  • Microsoft OneNote

Tüm İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri ücretsiz olarak kullanabilirler. Dersler esnasında ses kaydı alarak, bu ses kayıtlarını alınan notlara bağlamayı sağlar. Tüm notları tek bir yerde toplar ve görsel-belge aktarımını içe ve dışa yapabilir. Not alırken, bazı noktaları daha da belirgin hale getirerek altını çizmeyi sağlayacak opsiyonları mevcuttur. Çapraz platform desteğine sahiptir. Hem taşınabilir cihazlardan hem de masaüstü bilgisayarlardan eş zamanlı olarak kullanılabilir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayınız: https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/onenote/digital-note-taking-app

  • Apple Notes

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilmektedir. Not alma, zaman ayarlama ve iş akış listeleri oluşturulabilmesini sağlar. Görevlendirmeler yaparak, genel galeri görünümlerinde planlamaları eş zamanlı olarak görüntüleyebilir. Ek ilave edilebilir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayınız: https://support.apple.com/en-us/HT205773

  • Samsung Notes

Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilmektedir. İşaretleme, renklendirme, görsel ve belge ekleme yapılabildiği gibi eş zamanlı olarak not alınabilmektedir. Yazı karakteri, renk ve paragraf yapılarının düzenlenmesine izin vermektedir. El yazısı ile not alınabilmesini sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi almak için tıklayınız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.app.notes&hl=tr&gl=US

  • Evernote

Çapraz platform desteğine sahip Evernote ders esnasında not alma amacıyla kullanılabilmektedir. Metin yanına resim ve ses eklemesine olanak tanımaktadır. Tarama yöntemiyle PDF gibi belgeler eklenebilmesini sağlamaktadır. Takvim ve görev listesi ile senkronize olarak kullanılabilmektedir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayınız: https://evernote.com/intl/tr/

  • Read&Write

Hem masaüstü hem de tarayıcı üzerinden not tutma ve bu notları organize etme üzerine kurulu bir yazılımdır. Google Chrome eklentisi olarak kullanıldığında metinden sese dönüştürme, sesten metne dönüştürme gibi özellikleri de olan Read&Write, kelime işaretleme, cümle belirginleştirme, alternatif kelimeler önerme ve kelimelerin anlamlarını açıklama gibi süreçlerde de kullanılabilmektedir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayınız: https://chrome.google.com/webstore/detail/readwrite-for-google-chro/inoeonmfapjbbkmdafoankkfajkcphgd